Wielu managerów obawia się automatyzacji magazynu, która z reguły wiąże się z ogromnymi kosztami. Na takie wydatki mogą pozwolić sobie często tylko największe przedsiębiorstwa i ogromne centra logistyczne. Tymczasem trend szybkich dostaw zmusza firmy do organizowania małych magazynów e-commerce zlokalizowanych w miastach, skąd możliwe jest błyskawiczne dostarczenie zamówionego produktu do odbiorcy. Co można zrobić w takich magazynach, by podnieść ich efektywność?

Grawitacyjne przenośniki rolkowe jako proste rozwiązanie na potrzeby intralogistyki produktu

Różnice między niewielkimi magazynami e-commerce a centrami logistycznymi

Zautomatyzowane centra logistyczne wyposażone są w specjalistyczne systemy regałowe obsługiwane przez różnorodne systemy intralogistyczne jak automatyczne układnice, systemy radio shuttle, systemy przenośników transportujące produkty ze strefy składowania do strefy kompletacji, pakowania, załadunku i zarządzający wszystkim system WMS. W przeciwieństwie do znacznie mniejszych magazynów e-commerce w miastach, centra logistyczne zajmują ogromne powierzchnie i ich budżety operacyjne na zasadzie proporcji skali będą znacznie większe. Nowoczesne magazyny e-commerce z racji szybkiej rotacji produktów wyposażone są w znaczenie większą ilość regałów półkowych, gdzie produkty przechowywane są w opakowaniach zbiorczych, zastępując w ten sposób regały paletowe i składowanie wszystkich towarów na paletach.

Przenośniki grawitacyjne ekonomiczne rozwiązanie dla magazynów e-commerce

Transportery grawitacyjne rolkowe to proste w swojej budowie urządzenia, pozwalające na swobodny transport pojemników i opakowań zbiorczych z obszaru pobrania z regału do strefy pakowania. Wykorzystując gotowe, modułowe przenośniki grawitacyjne kierownicy magazynu, mogą samodzielnie skonfigurować i przygotować odpowiednich rozmiarów i długości przenośnik.
W naszej ofercie znajdują się przenośniki modułowe w zakresie szerokości od 400 do 800 mm i długościach 1200 i 3000 mm, które można w swobodny sposób łączyć, wykorzystują możliwość regulacji wysokości w zakresie: 556 – 884 mm.

Szczegółowych informacji szukaj na stronach produktowych przenośników TRANSPORTERY ROLKOWE