Regały przesuwne — wykorzystanie powierzchni magazynu

Regały przesuwne — wykorzystanie powierzchni magazynu

Regały przesuwne to sposób na maksymalizację pojemności dla nowych, jak i tych już istniejących magazynów. Korytarze międzyregałowe w regałach przesuwnych, nie stanowią już ograniczenia. Konstrukcja regałów przesuwnych pozwala na rezygnacje z korytarzy międzyregałowych.

Logistyka, co jest ważne i czym się zajmuje?

Logistyka, co jest ważne i czym się zajmuje?

Logistyka - proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji w celu zaspokojenia wymagań klienta.

Wózki platformowe do transportu towarów w magazynie i nie tylko

Wózki platformowe do transportu towarów w magazynie i nie tylko

Hala produkcyjna, magazyn, sklep w galerii handlowej to tylko kilka przykładów miejsc, w których wózki platformowe to ważny element wyposażenia. Niesamowicie ułatwiają transport akcesoriów i towarów na terenie przedsiębiorstwa. Dostępność rodzajów wózków, umożliwia wybór optymalnego do warunków w jakich będzie wykorzystywany.

Wygrodzenia w magazynie i wyznaczanie ciągów komunikacyjnych

Wygrodzenia w magazynie i wyznaczanie ciągów komunikacyjnych

Wygrodzenia magazynowe to najprostszy sposób na wydzielenie niebezpiecznej strefy lub części magazynu, a także wygrodzenia przemysłowe maszyn i urządzeń, linii produkcyjnych. Jednym z głównych celów, który powinien przyświecać projektantom przestrzeni magazynowej i przemysłowej, jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. Wygrodzenia magazynowe z całą pewnością pomagają ten cel osiągnąć.

Sorbenty i środki absorpcyjne - charakterystyka

Sorbenty i środki absorpcyjne - charakterystyka

Czym są sorbenty? Sorbenty, czyli materiały absorbujące ciecze wykonane z tworzyw naturalnych lub sztucznych to jedno z podstawowych narzędzi zapobiegania wyciekom i skażeniu środowiska groźnymi substancjami ciekłymi. Stosowane najczęściej przez strażaków, ale obecne pojawiają się także na wyposażeniu zakładów pracujących przy użyciu niebezpiecznych substancji sorbenty są materiałami niepalnymi, o bardzo wysokiej chłonności zarówno wody, jak i substancji oleistych.

Profile ochronne, zabezpieczenia narożników i powierzchni

Profile ochronne, zabezpieczenia narożników i powierzchni

Narożnik, niskie zejście do piwnicy lub na poddasze, ostra krawędź, bez odpowiedniego zabezpieczenia spotkanie z taką przeszkodą może się źle skończyć. Profile ostrzegawczo-ochronne pochłaniają siłę uderzenia oraz zapewniają odpowiednie, dobrze widoczne oznakowanie miejsc potencjalnie niebezpiecznych. Profil ostrzegawczo-ochronny to produkt, który znajdzie zastosowanie w przemyśle ( hale produkcyjne, ciągi komunikacyjne ), transporcie, hotelach i logistyce.

Dobry serwis dla automatyki

Dobry serwis dla automatyki

Ostatnie miesiące to ogromne zmiany we wszystkich obszarach gospodarki i życia. Niektóre biznesy poniosły ogromne straty, których albo nie odrobią, albo będzie to bardzo długi i trudny proces. Są też branże, które zyskały. Dla branży logistycznej wydarzenia ostatnich miesięcy były bodźcem do zmian. Do przyspieszenia procesów związanych z rozwojem i zmianami przyczynił się sektor e-commerce. Ostatni rok to duże obciążenie dla sprzedaży elektronicznej, wiele firm zmuszonych zostało do przeniesienia swoich działań do sieci.  Tak duże zapotrzebowanie na sprawne działania i obsługę e-commerce oraz wymagania klientów sprawiają, że znaczenie automatyki w logistyce jest coraz większe. Rok 2020 pokazał, że eliminacja pracownika, wyłączenie zespołu przez czynnik zewnętrzny (jakim jest pandemia), a więc nie jednej osoby, lecz często całej zmiany, brak możliwości zastąpienia ludzi.

Magazynowe pojemniki z tworzywa

Magazynowe pojemniki z tworzywa

Pojemniki magazynowe i skrzynki plastikowe sprawdzą się przy segregacji drobnych elementów warsztatowych, zachowania porządku, ułatwiają organizację. W naszej ofercie znajdziesz pojemniki magazynowe w różnych wymiarach i kolorach, a także dopasowane regały stojące, wiszące i jezdne.

Transport w magazynie - innowacyjne rozwiązania

Transport w magazynie - innowacyjne rozwiązania

Przyszłość magazynów to automatyka,  a częścią tego procesu są wózki AGV. Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez elektroniki, automatyki, świat bez robotów. System AGV to automatyzacja, łącząca trzy elementy: produkcję, składowanie i dystrybucję. Chociaż automatyka w magazynie nie jest małą inwestycją, profity jakie można osiągnąć, warte są tej ceny. 

Rynek magazynowy nie zwalnia, pandemia nie przeszkodziła w działaniu

Rynek magazynowy nie zwalnia, pandemia nie przeszkodziła w działaniu

Dla kogo ostatnie 12 miesięcy było udane? Między innymi dla sektora przemysłowo – logistycznego. Wstępna analiza firmy AXI IMMO pokazuje ciekawe wyniki. Rok 2020 nie dla wszystkich był pechowy. Na niektórych pandemia wymusiła zmiany, ale sprowokowała też przyspieszenie procesów, które były obecne już wcześniej, ale na mniejszą skalę.

Wanna wychwytowa, ociekowa do magazynowania cieczy

Wanna wychwytowa, ociekowa do magazynowania cieczy

Wanny ociekowe to pojemniki zaprojektowane do bezpiecznego, ale i łatwego przechowywania materiałów niebezpiecznych, szczególnie płynnych, szkodliwych dla środowiska. Wanna wychwytowa to produkt dedykowany do składowania beczek, kontenerów, pojemników IBC, w których przechowywane są ciecze przemysłowe, techniczne, niebezpieczne chemikalia czy łatwopalne oleje,a więc środki wymagające szczególnych warunków.

Maty BHP – system mat dezynfekcyjnych

Maty BHP – system mat dezynfekcyjnych

Specjalistyczne maty są ważnym elementem bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych, na halach widowiskowych, tam gdzie pracujemy z dużą ilością sprzętu, a więc i z okablowaniem, miejscach, gdzie do czynienia mamy z cieczami różnego rodzaju i pojawia się ryzyko poślizgnięcia.

Regały półkowe, nowe czy używane?

Regały półkowe, nowe czy używane?

Regały półkowe to najprostszy sposób na zagospodarowanie przestrzeni i stworzenie miejsca do przechowywania rzeczy. Jak wybrać odpowiednie regały? Ważne będzie ich przeznaczenie i potrzeby klienta, stały dostęp dla obsługi ręcznej, utrzymanie czystości, możliwość modyfikacji lub rozbudowy regału i stabilna konstrukcja. Regały półkowe z reguły wybierane są do mniejszych magazynów, hurtowni z drobnymi produktami, asortymentem niespaletyzowanym, sklepów, domowych spiżarni, piwnic.

Jak oszczędzić na wymianie i naprawie regałów?

Jak oszczędzić na wymianie i naprawie regałów?

Naprawa i wymiana regałów to zdecydowanie powazna inwestycja. Po pierwsze chodzi o bezpieczeństwo na magazynie, a druga kwestia to koszty. Jak często musiałeś naprawiać lub wymieniać uszkodzone elementy? Z pewnością o jeden raz za dużo, czy jest jakiś sposób by nie narażać się na koszty?

Ochrona przed koronawirusem, czyli jak się zabezpieczać?

Ochrona przed koronawirusem, czyli jak się zabezpieczać?

Środki ochrony osobistej obejmują sprzęt i akcesoria, których celem jest: ochrona nóg, rąk, głowy, twarzy, oczu, dróg oddechowych i słuchu pracownika. Mają za zadanie izolację całego organizmu pracownika lub szeroko pojętego określenia – użytkownika tego sprzętu, a także zabezpieczenie go przed upadkiem z wysokości, co w niektórych profesjach jest niezwykle istotne. Każda branża i stanowisko ma określone czynniki szkodliwe. Pracownik nie może wykonywać swoich obowiązków bez ochron osobistych przewidzianych dla danego stanowiska pracy. O zabezpieczenia tego typu powinien zadbać pracodawca, środki ochrony przydzielane powinny być bezpłatnie. Sprzęt ochrony osobistej musi być używany zgodnie z przeznaczeniem i konserwowany według wskazań zawartych w instrukcji producenta, załączonej do każdego wyrobu. W obecnej sytuacji i zagrożeniu jakie stwarza pandemia i wirus Covid-19 okazuje się, że środki ochrony osobistej są niezbędne również dla nas, przy funkcjonowaniu w codziennych życiu i obowiązkach.

Jak zoptymalizować koszty logistyki w przedsiębiorstwie

Jak zoptymalizować koszty logistyki w przedsiębiorstwie

Szeroko rozumiana logistyka jest ważnym ogniwem procesów biznesowych w większości współczesnych przedsiębiorstw. Stanowi ona również dosyć istotną pozycję po stronie wydatków w rachunkach wyników. W niektórych sektorach (np. wysokokonkurencyjne branże e-commerce) logistyka jest ostatnim miejscem, gdzie możliwa jest jeszcze jakakolwiek optymalizacja kosztowa.

Pomieszczenia higieniczno-sanitarne w zakładach pracy

Pomieszczenia higieniczno-sanitarne w zakładach pracy

Każdy pracodawca (choć nie każdy w jednakowym zakresie) podlega przepisom regulującym zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednym z ustawowych obowiązków jest stworzenie i utrzymanie w należytym stanie szeregu pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, z których na co dzień korzystają pracownicy przedsiębiorstwa.

Trwałość stalowych osłon i barier magazynowych w zależności od ich technologii wykonania i wykończenia

Trwałość stalowych osłon i barier magazynowych w zależności od ich technologii wykonania i wykończenia

Zabezpieczenia regałów magazynowych i całej infrastruktury magazynu nie są niezniszczalne. Ich najważniejszym zadaniem jest właśnie przyjmowanie i absorbowanie energii uderzeń, które w przypadku braku zabezpieczeń niszczyłyby infrastrukturę magazynową np. regały. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o typach zabezpieczeń magazynowych, ich wykończeniu i jak je poprawnie stosować.

Regały Półkowe Regały magazynowe Wszystkodomagazynu.pl

Regały Półkowe Regały magazynowe Wszystkodomagazynu.pl

Regały półkowe mają zastosowanie w magazynach, zakładach produkcyjnych, urzędach i archiwach, Bibliotekach, księgarniach, warsztatach i salonach samochodowych, hurtowniach, jeśli odpowiednio dobrane to również w branży spożywczej.  
W ofercie sklepu internetowego oferujemy wysokiej jakości regały półkowe stalowe, w bardzo atrakcyjnej cenie. W zależności od sugerowanego obciążenia regały są skręcane lub montowane w systemie wtykowym. 

Minimalizowanie skutków wypadków przy pracy na halach magazynowych i produkcyjnych z wykorzystaniem profili ochronnych

Minimalizowanie skutków wypadków przy pracy na halach magazynowych i produkcyjnych z wykorzystaniem profili ochronnych

Zgodnie z danymi statystycznym opublikowanymi przez Główny Urząd Statystyczny w 2019 roku około 20% wypadków przy pracy, miało miejsce w branżach przetwórstwa przemysłowego i gospodarki magazynowej lub transporcie. Z danych tych wynika, że praca na hali magazynowej lub produkcyjnej obarczona jest bardzo wysokim ryzykiem zawodowym. Spójrzmy jak minimalizować skutki tych wypadków, które rzutują wielowymiarowo na działalność przedsiębiorstwa.

Grawitacyjne przenośniki rolkowe jako proste rozwiązanie na potrzeby intralogistyki produktu

Grawitacyjne przenośniki rolkowe jako proste rozwiązanie na potrzeby intralogistyki produktu

Wielu managerów obawia się automatyzacji magazynu, która z reguły wiąże się z ogromnymi kosztami. Na takie wydatki mogą pozwolić sobie często tylko największe przedsiębiorstwa i ogromne centra logistyczne. Tymczasem trend szybkich dostaw zmusza firmy do organizowania małych magazynów e-commerce zlokalizowanych w miastach, skąd możliwe jest błyskawiczne dostarczenie zamówionego produktu do odbiorcy. Co można zrobić w takich magazynach, by podnieść ich efektywność?

Regały półkowe, magazynowe i do archiwum

Regały półkowe, magazynowe i do archiwum

Regały półkowe nie sprawdzą się wszędzie, ale jeśli szukasz produktu, który wykorzystasz w domowym warsztacie, spiżarni lub archiwum to będzie to strzał w 10! Magazyny gdzie przechowywane są mniejsze i niezbyt ciężkie produkty również można przechowywać na regałach półkowych. Regał wykonany ze stali nierdzewnej będzie odpowiedni dla chłodni i miejsc związanych z działalnością spożywczą. 

Podpory pod naczepy TIR jako element optymalizacji czasu pracy kierowcy

Podpory pod naczepy TIR jako element optymalizacji czasu pracy kierowcy

Większość managerów logistyki patrzy na stosowanie podpór w procesie rozładunku i wyładunku tylko z perspektywy bezpieczeństwa pracowników i sprzętu bezpośrednio biorącego w nim udział. Jednak stosowanie podpór pod naczepy, może mieć ogromne uzasadnienie ekonomiczne dla managera spedycji zarządzającego czasem pracy kierowcy ciągnika.

Regały wjezdne drive-in, czyli o co w tym wszystkim chodzi?

Regały wjezdne drive-in, czyli o co w tym wszystkim chodzi?

Regały wjezdne to regały na których składowanie towaru odbywa się nieco inaczej niż na regałach paletowo-rzędowych (najczęściej spotykane). Regały magazynowe wjezdne wykorzystują blokowe składowanie towarów według zasady LIFO lub FIFO. Konstrukcja regału pozwala na wjazd wózka w korytarz, między ramy regału. Towar nie jest składowany na trawersach, a szynach nośnych, układanie następuje we frontowej części regału.

Centra dystrybucyjne i magazyny e-commerce z lądowiskami dronów towarowych to przyszłość bliższa niż myślisz

Centra dystrybucyjne i magazyny e-commerce z lądowiskami dronów towarowych to przyszłość bliższa niż myślisz

Aktualnie w dwóch miastach na świecie odbywają się regularne dostawy zamówień do klienta końcowego z wykorzystaniem dronów. Są nimi: Canberra - stolica Australii i Christiansburg w stanie Virginia w USA. Dostawcą technologicznym tego rozwiązania nie jest o dziwo Amazon, ale Wing spółka córka giganta z Mountain View, czyli Alphabet (właściciel Google). W przypadku Christianburga pierwszym operatorem logistycznym w Stanach Zjednoczonych dostarczającym przesyłki dronami został FedEx. Partnerzy przedsięwzięcia w Wirginii oferują klientom dostawę produktów żywnościowych, potraw, napoi, a także leków OTC, czy środków ochrony zdrowia jak np. plastry opatrunkowe.

Dlaczego na magazynie powinny być rozwieszone Karty Oceny Palet?

Dlaczego na magazynie powinny być rozwieszone Karty Oceny Palet?

Liczba palet znajdujących się na większych magazynach często przekracza kilka tysięcy sztuk. Właściwa gospodarka taką ich ilością z pewnością nie jest łatwą sprawą, w dodatku nie jest tania. Zakładając średnią wartość palety na poziomie 30 zł, obciążenie jakie mogą one stanowić dla firmy wyniesie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tych niezwykle prostych rachunków wynika, że optymalna gospodarka zasobami paletowymi jest sprawą kluczową dla ograniczenia kosztów działania magazynu.

Jak globalne marki dbają w swoich magazynach o środowisko naturalne

Jak globalne marki dbają w swoich magazynach o środowisko naturalne

Odpowiedzialność przedsiębiorstw i prowadzonych przez nie działań na rzecz środowiska naturalnego, już dawno wykroczyła poza ramy obowiązku wypełniania przepisów wynikających z regulacji BHP, P. POŻ. czy ochrony środowiska. Firmy obecnie prowadzą spójną strategię ochrony środowiska, która pozwala im przekuć te działania na wymierne oszczędności finansowe. Za taką strategią stoi także mocny fundament marketingowy przedsiębiorstwa, który pozwala budować wizerunek marki odpowiedzialnej ekologicznie w oczach jej potencjalnych klientów.

Zwycięzcy rynku zapewniają dostawę tego samego dnia, co czeka magazyny?

Zwycięzcy rynku zapewniają dostawę tego samego dnia, co czeka magazyny?

Do grona Amazona i Walmartu realizujących dostawy tego samego dnia dołączył Target. Działanie to wskazuje na wyraźny trend rozwoju rozwiązań logistycznych stosowanych przez firmy. Rosnący wolumen sprzedaży rynku e-commerce, w połączeniu z jednym z głównych czynników decydujących o atrakcyjności sklepu dla klienta (mamy tu na myśli SZYBKOŚĆ DOSTAWY) sprawiają, że zamówienia klientów kompletowane są nie w centrach dystrybucyjnych, ale w lokalnych sklepach, magazynach, znajdujących się blisko klienta.

Szybkość operacyjna magazynu zapewnia przewagę konkurencyjną – jak ją podtrzymywać i budować?

Szybkość operacyjna magazynu zapewnia przewagę konkurencyjną – jak ją podtrzymywać i budować?

Raport firmy Cushman & Wakefield prezentujący trendy rozwoju rynku e-commerce w Polsce, wyraźnie wskazuje jego dynamikę wzrostu, informując, że jego wartość w 2018 roku przekroczyła 50 mld złotych. Dlaczego ten rynek jest tak istotny w branży magazynowej? 
Na koniec I kwartału 2019 w Polsce całkowite zasoby powierzchni magazynowej wynosiły 16,3 mln mkw. z czego, aż 24,5% tej powierzchni było wykorzystywane na potrzeby firm handlujących przez internet...

25 milionów dolarów strat dla firmy wynikające z problemów w działaniu magazynu – przykład ASOS

25 milionów dolarów strat dla firmy wynikające z problemów w działaniu magazynu – przykład ASOS

ASOS potentat w sprzedaży e-commerce odzieży i kosmetyków w bardzo kosztowny sposób przekonał się, jak ważne dla finansów firmy jest prawidłowe działanie magazynów. Jak donosi supplychaindive.com, brytyjska firma musiała ponieść od 25 do 30 milionów dolarów dodatkowych kosztów z powodu problemów z dostępnością towaru dla jej końcowych klientów. Niestety to nie jedyne konsekwencje dla tej firmy. Akcje spółki notowanej na londyńskiej giełdzie po doniesieniach o problemach zanotowały korektę wartości przekraczającej 40% w ciągu 4 miesięcy. Przypadek ASOS-a być może stanie się książkowym przykładem dla managerów wyższego szczebla, jako przestroga dla tych, którzy deprecjonują rolę magazynu w działaniu firmy.

Stosowane w magazynach przenośniki (transportery) oraz ich wady i zalety

Stosowane w magazynach przenośniki (transportery) oraz ich wady i zalety

Sprawna i szybka obsługa zamówienia w strefach kompletacji i pakowania magazynu jest jednym z decydujących czynników e-commerce, świadczących o atrakcyjności biznesowej przedsiębiorcy oferującego usługi fulfillment. Przyspieszenie prac w tym zakresie może być zrealizowane poprzez wykorzystywanie na magazynie przenośników (transporterów). W tym artykule postaramy się przybliżyć tematykę tych urządzeń.

Wsparcie utrzymania ruchu dostaw i wysyłek na magazynie

Wsparcie utrzymania ruchu dostaw i wysyłek na magazynie

Odpowiedzialność za ciągłość łańcucha dostaw i wysyłek spoczywa najczęściej na barkach kierownika magazynu. On jest osobą, która musi dbać o właściwy stan obiektu magazynowego, a także bezpieczeństwo pracowników i składowanego towaru. Liczba czynników jakie wpływają na organizację pracy na magazynie jest ogromna. Stąd kierownik magazynu musi wykazywać się ogromną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnością przewidywania kryzysowych sytuacji. Poniższy artykuł przedstawia kilka podstawowych problemów i ich przykładowych rozwiązań, przed którymi staje osoba na tym stanowisku.

Porównanie ręcznych wózków widłowych - sprawdź jak wybrać odpowiedni paleciak

Porównanie ręcznych wózków widłowych - sprawdź jak wybrać odpowiedni paleciak

Transport wewnątrz zakładowy, czy magazynowy towaru jest jednym z kluczowych procesów, którego długość trwania ma wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Dobór optymalnych narzędzi do obsługi tego procesu jest zatem bardzo ważnym krokiem, który decydować będzie o szybkości realizacji zamówień. Zatem wybór wózka widłowego powinien być poprzedzony skrupulatną analizą potrzeb wynikających ze specyfiki transportowanych towarów i infrastruktury magazynowej. Oto kilka naszych porad, które pomogą Ci właściwie wybrać wózek często określany mianem "paleciaka".

Wózki transportowe, czyli pozycja obowiązkowa w magazynie

Wózki transportowe, czyli pozycja obowiązkowa w magazynie

Wózki transportowe to obowiązkowe wyposażenie magazynu, hali produkcyjnej, archiwum ,a także warsztatu. Występują w różnych formach, konfiguracjach i cenach, ale pewne jest, że bez tego wyposażenia funkcjonowałoby się bardzo trudno. Wózki transportowe przemysłowe muszą znaleźć się na wyposażeniu w miejscach, gdzie pojawia się konieczność przewożenia i przechowywania  asortymentu ciężkiego oraz o większych wymiarach (asortyment wielkogabarytowy).

Wózki transportowe platformowe lub schodkowe znajdują również zastosowanie w hotelach, sklepach, szkołach oraz szpitalach. Wszędzie gdzie jest potrzeba przyjęcia towaru, przewiezienia , składowania.

Minimalizowanie ryzyka zawodowego osób pracujących w magazynie z wykorzystaniem taśm odgradzających

Minimalizowanie ryzyka zawodowego osób pracujących w magazynie z wykorzystaniem taśm odgradzających

Dokument oceny ryzyka zawodowego na stanowisku magazyniera jako jedno z wielu zagrożeń podaje upadki składowanych przedmiotów, poruszające się środki transportu ręcznego i mechanicznego, uderzenie przez przewożony wózkiem widłowym towar lub samo przewrócenie wózka. Jak znacząco ograniczyć możliwość wystąpienia tego typu zagrożeń? Stosować kasety z taśmami odgradzającymi lub słupki odgradzające.

Serwis regałów paletowych – jak postępować w przypadku uszkodzenia regałów magazynowych

Serwis regałów paletowych – jak postępować w przypadku uszkodzenia regałów magazynowych

Często pomimo zastosowania wszelkich środków ostrożności, zamontowanych zabezpieczeń takich  jak odbojnice i osłony regałów, dochodzi do uszkodzeń elementów regałowych. Skutkuje to osłabieniem konstrukcji regału, co może wpływać na zmniejszenie jego nośności. Kolejne konsekwencje uszkodzenia regału są jeszcze poważniejsze i stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa osób pracujących w magazynie i towaru, który jest w nim składowany. Warto w takich przypadkach działać zgodnie z wymienionymi w poniższym artykule procedurami.

Regały półkowe dostosowane do potrzeb klienta

Regały półkowe dostosowane do potrzeb klienta

Wybór odpowiednich regałów półkowych mimo ich ogromnej popularności i dostępności szerokiej gamy produktów różnych producentów potrafi sprawiać problem. Indywidualne wymogi gabarytowe wynikające z ograniczeń powierzchni magazynowej, różnorodne potrzeby w składowaniu konkretnych typów produktów i jeszcze taka konfiguracja regałów, która zoptymalizuje pracę magazynu to częste wyzwanie stojące przed osobą decydującą o zakupie wyposażenia magazynowego. W takim wypadku warto, zamiast korzystać z typowych rozwiązań regałowych, skontaktować się z ekspertami sklepu wszystkodomagazynu.pl. Doradzimy dedykowane rozwiązanie, zoptymalizowane pod kątem potrzeb i dostępnych zasobów klienta.

Regały półkowe - poradnik dla początkujących użytkowników

Regały półkowe - poradnik dla początkujących użytkowników

Regały półkowe to najpopularniejszy i najwygodniejszy sposób przechowywania niespaletyzowanych towarów.
Dzięki swojej uniwersalności regały półkowe wykorzystywane są w magazynach, hurtowniach, warsztatach, sklepach, archiwach, bibliotekach, ale także w domach prywatnych w piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych i garażach.
Ze względu na różnorodność przechowywanych na nich produktów, regały dzielą się pod względem konstrukcyjnym, w zależności od wykorzystanych do ich budowy materiałów i parametrów technicznych, jakie mają spełniać.

Regały wspornikowe w składowaniu dłużycowych materiałów budowlanych

Regały wspornikowe w składowaniu dłużycowych materiałów budowlanych

Ogromna różnorodność długich materiałów wykorzystywanych w budownictwie sprawia wiele kłopotów kierownikom magazynów, w których są składowane. Właściwe rozmieszczenie i dopasowanie tych towarów na regałach jest kluczowe dla bezpieczeństwa pracy i samej infrastruktury magazynowej. W tym artykule postaramy się przybliżyć tematykę poprawnego składowania dłużycy na regałach wspornikowych.

Inwentaryzacja bez bólu głowy!?

Inwentaryzacja bez bólu głowy!?

Inwentaryzacja stanów magazynowych to proces istotny dla przedsiębiorstwa nie tylko ze względu na uwarunkowania prawne. Stanowi także sprawdzian dla zarządzania zasobami firmy, prowadzonych przez nią procedur logistycznych i ich efektywności, które mają znaczny wpływ na sytuację finansową przedsiębiorstwa. Niniejszy artykuł przypomni Ci o narzędziach, które mogą być pomocne do przeprowadzenia inwentaryzacji, a których brak może ją znacznie wydłużyć lub utrudnić.

Naprawa i serwis regałów magazynowych

Naprawa i serwis regałów magazynowych

To, że regały w magazynie ulegną uszkodzeniom jest pewne jak 2+2=4 .

Odpowiednie zabezpieczenie ram regałów oraz odpowiednie składowanie towarów zapewnia wydłużenie trwałości regałów, a co za tym idzie bezpieczeństwa pracowników przebywających na magazynie. Uszkodzony regał paletowy, półkowy czy jakikolwiek inny stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia ,ale może też narazić przedsiębiorcę na straty materialne i finansowe.

Jak dobierać i stosować ochronne pianki, profile poliuretanowe?

Jak dobierać i stosować ochronne pianki, profile poliuretanowe?

Pianki ochronne i profile elastyczne stosujemy, by zabezpieczać wyposażenie, elementy budynków i maszyny wykorzystywane w firmie. Profile to także bardzo ważny element wspierający działania BHP w przedsiębiorstwie. Z jednej strony chronią pracowników przed urazami i uszkodzeniami ciała, z drugiej dzięki jaskrawym barwom ostrzegają przed zagrożeniem. W tym artykule zaprezentujemy jak skutecznie wykorzystać zalety profili elastycznych.

Jak prawidłowo wyposażyć magazyn, halę w lustra przemysłowe, by poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu

Jak prawidłowo wyposażyć magazyn, halę w lustra przemysłowe, by poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu

Wykorzystanie luster w sklepach, na punktach kontrolnych wspiera monitoring i funkcje dozoru. Stosowanie luster w magazynach i halach przemysłowych pełni znacznie ważniejszą funkcję, dba o bezpieczeństwo i życie pracujących w nich ludzi. Dzięki odpowiednio usytuowanym lustrom minimalizowane jest prawdopodobieństwo kolizji, wypadków na trasach komunikacyjnych w magazynie lub hali. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak należy właściwie dobrać lustra przemysłowe.

Maty przemysłowe, czyli jak poprawić bezpieczeństwo i komfort pracy na hali i w warsztacie

Maty przemysłowe, czyli jak poprawić bezpieczeństwo i komfort pracy na hali i w warsztacie

Podstawowe funkcje mat i wykładzin przemysłowych to min. Działanie przeciwzmęczeniowe oraz kwestie poprawiające warunki BHP,  są niesamowicie istotne, chronią podłoże, narzędzia i produkty.  Ze względu na zastosowanie maty podzielić można na kilka grup, po krótce postaramy się opisać każdą z nich. Warto zwrócić uwagę czy wybierane maty posiadają klasy bezpieczeństwa pożarowego, co w kwestii BHP z pewnością jest istotne.

Wymogi i sposoby przygotowania magazynu, warsztatu do zimy

Wymogi i sposoby przygotowania magazynu, warsztatu do zimy

Polskie przepisy w sposób szczegółowy określają warunki pracy w okresie zimowym, jakie pracodawca ma zapewnić swoim pracownikom. Szczególne obowiązki ciążą na pracownikach działów BHP, którzy na ten czas powinny dysponować oceną ryzyka zawodowego pracowników aktualną do warunków, w jakich wykonywana jest praca. Przyjrzyjmy się przygotowaniom i kwestią, jakie muszą być zorganizowane w tym okresie.

Organizacja i przechowywanie w warsztacie i magazynie

Organizacja i przechowywanie w warsztacie i magazynie

Na temat porządku w warsztacie i magazynach napisany został już nieden artykuł. Nadal jednak dla wielu osób problemem jest organizacja przestrzeni w miejscu pracy, tak by nie tracić czasu na poszukiwanie narzędzi, części zamiennych, drobnych elementów wyposażenia. Banalnym, ale skutecznym rozwiązaniem są odpowiednio zorganizowane pojemniki, regały i szafy, w których wspomniane elementy można przechowywać.
 

Bezpieczeństwo regałów na magazynie kompletacji

Bezpieczeństwo regałów na magazynie kompletacji

Rozwój handlu e-commerce otwiera przed właścicielami magazynów nowe wyzwania, obowiązki, które jednak odpowiednio wykorzystane, stanowią ogromne szanse realizacji celów biznesowych. Współcześni konsumenci wymagają od sprzedawców internetowych przeprowadzania szybkich transakcji i równie szybkich dostaw zamówionych przez nich towarów. Zarządzający magazynami, presję tą mogą wykorzystać, fakturując sprzedawców w handlu internetowym poprzez organizowanie magazynów kompletacji zamówień i ich wysyłki do klienta końcowego w imieniu sprzedawcy...

Konfiguracja regału półkowego – jak sobie z tym poradzić?

Konfiguracja regału półkowego – jak sobie z tym poradzić?

Stając przed zakupem regału półkowego, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Właściwie dobrany regał zapewni bezpieczeństwo przechowywanego towaru i pracowników go obsługujących. Poniższy poradnik pozwoli Ci w kilku prostych krokach odnaleźć regał, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Poradnik dedykujemy mniejszym magazynom, hurtowniom, sklepom. Jeśli chcesz wyposażyć w regały wielkogabarytową halę magazynową, z chęcią przygotujemy projekt logistyczny, w którym zaproponujemy optymalne rozwiązania magazynowe. Zapraszamy do kontaktu.

Rola słupków i barierek ochronnych w magazynie

Rola słupków i barierek ochronnych w magazynie

Słupki i barierki ochronne w magazynach mają za zadanie nie tylko chronić regały magazynowe, ale także chronić przed uszkodzeniami pozostałe elementy magazynu, jak słupy nośne, bramy. Pomagają również w ochronie zdrowia i życia pracowników, a także maszyn wykorzystywanych w magazynie. Poniżej prezentujemy, jak można je wykorzystać, by zadbać o poprawę bezpieczeństwa pracujących w magazynie ludzi i infrastrukturę magazynową.

Efektywność i ergonomia - czyli jak wybrać odpowiedni stół roboczy

Efektywność i ergonomia - czyli jak wybrać odpowiedni stół roboczy

Czas na zmiany? Robisz porządek w warsztacie? A może w końcu dojrzałeś do decyzji o zakupie stołu warsztatowego? Bez względu na to, jaki jest powód, postaramy się pomóc w podjęciu decyzji.

Jaki stół wybrać? Po co mi regulacja wysokości? Czy powinien być mobilny? Dodatkowa półka lub szafka? Spory wybór, dużo opcji i modyfikacji może Cię przyprawić o zawrót głowy! Decyzji za Ciebie nie podejmiemy, ale postaramy się przybliżyć kilka opcji i przedstawić ich zalety.

Rękawice robocze i ochronne

Rękawice robocze i ochronne

Rękawice ochronne mają różne zastosowania, prace w ogrodzie, rąbanie i układanie drewna, prace remontowe i w warsztacie. Wiele z tych czynności wymaga użycia rękawic, chociaż część z nas z pewnością zapomina by rękawice złożyć. Dla własnego bezpieczeństwa powinnismy pamiętać o tej części garberoby ochronnej.

Jakie rękawice wybrać, na co zwrócic uwagę, rekawice robocze czy ochronne? Jaka jest między nimi różnica? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Sprawne pakowanie – stół roboczy Cargo

Sprawne pakowanie – stół roboczy Cargo

Sprawne i estetyczne spakowanie zamówienia to jedna z bardzo ważnych kwestii dla właścicieli sklepów. Temat dotyczy głównie sklepów internetowych i optymalizacji czasu zrealizowania zamówienia. Mamy rozwiązanie tego problemu – stół do pakowania Cargo.

Jak dokonywać optymalnych wyborów w zakupie regałów półkowych?

Jak dokonywać optymalnych wyborów w zakupie regałów półkowych?

Decydując o zakupie regałów półkowych, przeprowadź analizę swoich potrzeb i możliwości. Dzięki temu unikniesz nadmiernych wydatków ponoszonych na regały, ich transport, montaż czy zwrot i wymianę. Ten artykuł podpowie Ci krok po kroku, w jaki sposób wykonać taką analizę, na jakie pytania musisz sobie odpowiedzieć, by dokonać optymalnego zakupu regałów.

Jak zabezpieczyć regał przed uszkodzeniem mechanicznym? – profilaktyka, dostępne systemy zabezpieczeń

Jak zabezpieczyć regał przed uszkodzeniem mechanicznym? – profilaktyka, dostępne systemy zabezpieczeń

Uszkodzenie mechaniczne regału magazynowego może nieść za sobą bardzo szerokie spektrum konsekwencji. Stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia osób przebywających na terenie magazynu. Generuje straty finansowe wynikające ze zniszczeń w przechowywanym towarze, uszkodzeń infrastruktury magazynowej i wyposażenia, przestojów w pracy magazynu i kosztów remontowo-serwisowych. Kluczowym krokiem, który pozwoli uniknąć wymienionych problemów, jest prewencja. 

Ochrona regału magazynowego – przegląd odbojnic

Ochrona regału magazynowego – przegląd odbojnic

Ignorowanie uszkodzeń regałów magazynowych, brak serwisu, przeglądów i niestosowanie zabezpieczeń to bardzo ryzykowne działanie, które może zakończyć się nie tylko katastrofą finansową, ale i tragicznymi w skutkach wypadkami z udziałem pracowników magazynu.

Jaki regał magazynowy wybrać

Jaki regał magazynowy wybrać

Mnogość dostępnych na rynku urządzeń do składowania towarów sprawia, że wybór odpowiedniego regału magazynowego, może być trudnym zadaniem. Niniejszy poradnik ma na celu pomoc inwestorom w wyborze odpowiedniego regału do nowo wyposażanego obiektu magazynowego.

Wybór stołu warsztatowego – co warto wiedzieć

Wybór stołu warsztatowego – co warto wiedzieć

Zanim zaopatrzysz swój zakład w stół warsztatowy, wypisz szczegółowo cechy, jakimi powinien się on charakteryzować, tak by mógł spełnić potrzeby Twoje i pracowników. Bez takiej analizy wybór stołu będzie trudny lub niemożliwy. Aby kupić najlepszy, dokładnie określ swoje potrzeby, poniższy artykuł pomoże Ci w tym wyborze.

Jak wybrać odpowiedni wózek transportowy dla swojej firmy?

Jak wybrać odpowiedni wózek transportowy dla swojej firmy?

Wózki transportowe zostały stworzone po to, by ułatwiać życie. Dzięki nim oszczędzisz czas, jaki potrzebowałbyś na przeniesienie ręczne towaru. Dbasz o swoje zdrowie i to w wielu aspektach. Ograniczasz prawdopodobieństwo urazu przy transporcie przedmiotów ostrych, ciężki itd. Odciążasz kręgosłup swój i pracowników, minimalizując ryzyko kontuzji, często brzemiennej w skutkach. Należy w tym miejscu wspomnieć o obowiązku spełniania przepisów BHP, a od strony kadrowej zmniejszenie personelu pracowniczego z powodu zwolnień lekarskich związanych z dźwiganiem.

W zależności jednak od typu biznesu jaki prowadzisz, powinieneś zainteresować konkretnym rodzajem wózka transportowego.

3 sposoby na obniżenie kosztów operacyjnych Twojego magazynu

3 sposoby na obniżenie kosztów operacyjnych Twojego magazynu

Zarządzając powierzchniami magazynowymi w przedsiębiorstwie, warto byś zadał sobie pytanie, jak możesz obniżyć koszty operacyjne magazynów. Może okazać się, że działania, jakie podejmiesz, wpłyną znacząco na Twoje wyniki finansowe, a ich efekty przerosną oczekiwania. Działania ukierunkowane na wdrażanie nowości, poszukiwanie nowych kierunków zbytu, klientów są ważne w każdym przedsiębiorstwie. Jednak by móc dysponować lepszymi zasobami niż konkurencja, warto czasem zoptymalizować procesy, jakie zachodzą w Twoim przedsiębiorstwie.

Jak zadbać o narzędzia wykorzystywane w warsztacie, magazynie?

Jak zadbać o narzędzia wykorzystywane w warsztacie, magazynie?

 

Wszyscy pracownicy warsztatu doceniają wagę narzędzi. Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, gdy w trakcie prac jedno z nich ulegnie uszkodzeniu, zawieszając możliwość ukończenia zadania. Dlatego świadomość i potrzeba dbałości o narzędzia, organizacja ich przechowywania, czyszczenie powinna być wpojona w zakres obowiązków pracownika. Prawidłowa polityka narzędziowa potrafi przynieść szereg oszczędności czasowy i przede wszystkim ekonomicznych, wielokrotnie wydłużając czas użytkowania narzędzi.

Przechowywanie opon i felg

Przechowywanie opon i felg

Jeśli korzystasz z sezonowych opon z pewnością przy każdej zmianie opon zastanawiasz się jak przechowywać "ten drugi" komplet. Postaramy się podpowiedzieć jak poradzić sobie z tym problemem.

 

Zastosowanie odbojników i odbojnic w magazynie

Zastosowanie odbojników i odbojnic w magazynie

Bezpieczeństwo pracowników magazynu i towaru w nim składowanego jest związane bezpośrednio z jakością i prawidłowym funkcjonowaniem infrastruktury magazynowej, jakim są regały magazynowe. Podstawowe i najpopularniejsze zabezpieczenie regałów stanowią odbojnice.

Wygrodzenia i siatki zabezpieczające

Wygrodzenia i siatki zabezpieczające

Wygrodzenia regałów w magazynach mają za zadnie podnieść bezpieczeństwo osób w nim pracujących, chronić urządzenia, a także towar przechowywany w magazynie. Magazynowe wygrodzenia to solidnie wykonana, prosta w montażu konstrukcja, w skład której wchodzą elementy modułowe, dające możliwość dowolnego ustawiania ich w pomieszczeniu.