Naprawa i wymiana regałów to zdecydowanie powazna inwestycja. Po pierwsze chodzi o bezpieczeństwo na magazynie, a druga kwestia to koszty. Jak często musiałeś naprawiać lub wymieniać uszkodzone elementy? Z pewnością o jeden raz za dużo, czy jest jakiś sposób by nie narażać się na koszty?

Odbojnice magazynowe, osłony regałów

Odbojnice metalowe to ogromny wybór zabezpieczeń, a to ze względu na zastosowanie. Odbojnice do regału paletowego, rolkowego, odbojnica narożna, czołowa (nasz bestseller!)  , osłony regałów i ścian oraz innych elementów na magazynie metalowe lub z wypełnieniem drewnianym będą stanowiły tańsze, a skuteczne rozwiązanie dla zabezpieczeń regałów. Odpowiednio zamontowane odbojnice uchronią przed uszkodzeniem regał, słupy regału, a ich ewentualna wymiana będzie tańsza i szybsza niż wymiana całego regału (lub słupa). 

Jakie zabezpieczenia magazynu rozważyć, żeby było bezpiecznie?

Warto wziąć pod uwagę zabezpieczenia towaru i stref w magazynie. Jak to rozumiem? Dodatkowym, a prostym zabezpieczeniem regału będzie np. wypełnienie poziomów w postaci kratownicy lub pólki siatkowej. Takie elementy zabezpieczą towar przed zapadaniem i spadaniem, może warto rozważyć zabezpieczenie tyłu regału?
W przypadku kiedy w magazynie są miejsca do których trzeba ograniczyć dostęp, warto wziąć pod uwagę wygrodzenia magazynowe, montowane w formie ścian z siatki. Nie jest to bezpośrednie zabezpieczenie regałów, ale może być skuteczne organiczając "podróżowanie" po magazynie pojazdom i ludziom.