Nie od dziś wiadomo, że porządek w pracy wpływa pozytywnie na szybkość i jakość wykonywanych zadań, jeśli mówimy o punkcie usługowym, będzie to miało przełożenie na jakość usługi i zadowolenie klienta. Porządek to nie tylko zamieciona podłoga, czyste stanowisko, dotyczy to również odpowiedniego ułożenia narzędzi. Poszukiwania klucza lub śrubokrętu, które ciągle zmieniają miejsce mogą być uciążliwe, a z całą pewnością wydłużą czas realizacji zadań. Bałagan na magazynie to sytuacja która kosztuje, finansowo i czasowo. Błędem jest twierdzenie, że brak porządku nie wpływa na efektywność pracy. Wszędzie gdzie pracuje się z dużą ilością różnych akcesoriów i produktów bezpiecznym rozwiązaniem jest wprowadzić podział na sekcje, regał lub szafę przeznaczyć do przechowywania konkretnego rodzaju przedmiotów. Brak jasno określonych miejsc do składowania tłumaczone jest najczęściej brakiem funduszy na takie inwestycje. Jest to jednak złudne oszczędzanie, jak wspomniano powyżej więcej kosztów generować będzie opieszałość pracowników lub pomyłki.

 

Proste sposoby by utrzymać porządek

Dostępność informacji i produktów w internecie jest dziś ogromna, dlatego nie powinno stanowić problemu dobranie rozwiązania odpowiedniego dla branży przedsiębiorcy. Warto również pytać o rozwiązania niestandardowe, takie, które spełnią wymagania i ułatwią pracę oraz utrzymanie porządku na hali.

Najprostszym rozwiązaniem dla przechowywania drobnych narzędzi będą szafy warsztatowe i stoły, wyposażone w szafki, szuflady, panele narzędziowe. W przypadku elementów takich jak śruby, podkładki, kotwy itp, świetnie sprawdzą się pojemniki plastikowe. W przypadku pracy przy montażu, serwisie, tam gdzie mamy stanowisko dla jednej osoby, pojemniki plastikowe mogą zostać zamontowane nad stołem roboczym, na szynie. Kompletne regały z pojemnikami plastikowymi sprawdzą się w miejscach gdzie "drobnicy" jest dużo. Kolorowe pojemniki ułatwiają segregację, podzielić można rodzaje i wielkość przechowywanych elementów. Część producentów umożliwia wybór kilku kolorów do jednego regału, oraz różnych rozmiarów. Pojemniki wykonane są w taki sposób, by możliwe było ustawianie ich "jeden na drugim". Warto zwrócić uwagę na jakość kuwety, pozorna oszczędność przy zakupie pojemników w niskiej cenie może mieć przełożenie na kiepską jakość tworzywa z którego są wykonane, a to spowoduje częste wymiany i konieczność kolejnych zakupów. Pojemniki warsztatowe powinny być odporne na uderzenia i działanie większości środków chemicznych. Elementem ułatwiającym segregację i znalezienie odpowiednich elementów jest miejsce na etykietę identyfikacyjną.

Pojemniki magazynowe plastikowe to idealne rozwiązanie problemu jakim jest przechowywanie drobnych elementów niezbędnych w warsztacie i magazynie, sklepach i hurtowniach. Segregacja i odpowiednie przechowywanie drobnych elementów pomaga utrzymać porządek, a to wpływa na jakość pracy i czas wykonywanych zadań.

Śrubki, nakrętki, wiertła, wkręty i inne drobne akcesoria niezbędne w warsztacie mogą sprawiać problem z przechowywaniem. Ważne by odnalezienie właściwej części zajmowało "chwilę". Do tego celu najlepsze będą plastikowe pojemniki i skrzynki plastikowe. Dla małych warsztatów i stanowisk pracy idealnym rozwiązaniem będą pojemniki plastikowe na szynie, do sklepów i np. hurtowni odpowiednie będą szafy (plastikowe lub metalowe) oraz regały mieszczące często do 88 pojemników.

 

Oferowane przez nas pojemniki i kuwety magazynowe w połączeniu z regałami to zestaw idealny, jeśli cenisz porządek. Znajdziesz u nas pojemniki o różnej pojemności, odporne za temperatury  od -40ᵒC do 80ᵒC oraz większość chemikaliów. Sprawdź ⤵⤵⤵