Osłony kabiny wózka widłowego, nakładki na widły magnetyczne lub samoprzylepne to produkty jeszcze niedoceniane, ale coraz częściej poszukiwane. Czy warto zainwestować np. w nakładki na widły? Mamy nadziję, że na to pytanie będziesz sobie w stanie odpowiedzieć po naszym artykule.

Ochrona wideł - Nakładki na widły wózka paletowego

W naszej ofercie znaleźć można dwa rodzaje, nakładki magnetyczne oraz nakładki antypoślizgowe samoprzylepne. Te wymienione jako pierwsze, czyli nakładki magnetyczne będą lepszym wyborem jeśli posiadasz kilka wózków o podobnych parametrach wideł. Dlaczego? Dlatego, że magnetyczna powierzchnia nakładem pozwoli na ich przełożenie na dowolne widły, pod warunkiem zachowania wymiarów. WuBlade (wuBump) to uniwersalne magnetyczne osłony wideł zaprojektowane z myślą o zabezpieczeniu transportowanych ładunków przed zsunięciem się z wideł oraz ochronie ładunków np. pomalowanych proszkowo elementów metalowych, wykonanych z aluminium czy wyrobów z drewna, które mogły by zostać uszkodzone poprzez porysowane podczas kontaktu i z powierzchnią wideł. Zadaniem nakładek jest również ochrona przed zjazdem palet plastikowych. Plastik bardzo łatwo ześlizgnie się z metalowych wideł, przy nałożeniu nakładek, nawet przy gwałtownym hamowaniu minimalizujemy ryzyko zjazdu załadowanej palety. 

Nakładki na widły wózek widłowy wubump wufork
nakładki na widły wózek widłowy paleta euro wufork wubump

Nakładki magnetyczne na widły wózka i nakładki samoprzylepne antypoślizgowe na widły to produkty do których warto sie przekonać. Główne zalety zakładek WuBlade magnetycznych jest szybki montaz i demontaż, jeśli poszukujesz niestandardowego wymiaru, możemy dociąć je, zgodnie z wytycznymi. Nakładki to 3 warstwy, część gumowa, metalowa i magnetyczna, odporna na czynniki zewnętrzne, oleje i otarcia, dzięki niewielkiej wadze, nie ma wpływu na ograniczenie nośności wózka. 

Nakładki wuBlade wykonano z tworzywa sztucznego o specjalnej fakturze zabezpieczającej transportowany towar przed ześlizgiwaniem się z wideł wózka widłowego lub paletowego. Nakładki mocowane są na widłach za pomocą warstwy samoprzylepnej. Przyklejone raz lepiej by pozostały na jednym zestawie wideł.
 
 

Gumowe odbojniki na wózek widłowy

Do wyboru jest kilka rodzajów odbojników w zależności od tego, na jaki element będą potrzebne. W przypadku kiedy chcesz zabezpieczyć obudowę(elementy gięte, osłaniające instaralcję elektryczną, przeciwwagę), karetkę warto wybrać wuLion, wuSnake lub wuPanda (wuPanda dostępna jest w różnych wariantach). Każdy z wymienoinych elementów wyposazony jest w magnesy, dzięki którym możliwe jest zamocowanie odbojników gumowych do powierzchni wózka. 

Nowym produktem, zdecyowanie wartym uwagi jest wuQueen, odbojnik gumowy do wózków magazynowych, montowany na pasach.  Odbojnik gumowy wuQeen posiada ceftyfikat CE, odbojnik waży 10kg, skutecznie chornić będzie wózek przy zderzeniach do prędkości 10km/h. Budowa amortyzatora wuQeeun jest bardzo prosta, masywny walec i pusty cylinder, nałożone na siebie. Materiał z którego są wykonane charakteryzuje wysoka elastyczność (>400%), dzięki temu odbojnik po zderzeniach szybko odzyskuje swój kształt. Skład wuBump ™ sprawia, że jest odporny na wszelkie działanie wody, pary, światła UV, ozonu, olejów, zasad, kwasów i soli. Zderzak nadaje się do zastosowań w temperaturach od -40 ° F do + 248 ° F. (-40 ° C do + 120 ° C.)