Pojemniki na odpady medyczne to niezbędne wyposażenie salonów kosmetycznych, szpitali, ośrodków zdrowia, przychodni, klinik, gabinetów stomatologicznych. Odpady medyczne są wymagającymi pozostałościami wykorzystanego sprzętu, stąd należy postępować z nimi bardzo ostrożnie, tak by nie narażać na kontakt z nimi osoby trzecie. Odpady medyczne muszą być traktowane ze szczególną uwagą, ostrożnością i nade wszystko w sposób, który będzie zapewniał bezpieczeństwo ich składowania, a także minimalizował szansę potencjalnego kontaktu z nimi, po wykonanej nimi pracy. Idealne do bezpiecznego gromadzenia odpadów medycznych, tj. igły, wenflony, rękawice, pincety i inne, są pojemniki na odpady medyczne. Odpady można przechowywać w pojemnikach o różnych wymiarach, w zależności od potrzeb.

Pojemniki na odpady medyczne Różne rozmiary

Pojemniki na odpady medyczne charakteryzują się żywymi kolorami, tj. czerwony i żółty, pojemniki dostępne są w wielu rozmiarach i wersjach zamykania, pokrywy pełne i z otworem wrzutowym. Pojemniki dostępne są w rozmiarach od 1L do nawet 60L. Nie jest to standardowy pojemnik na odpady, a dokładniej ujmując temat, nie ma możliwości wielokrotnego korzystania z pojemnika. Nie są to pojemniki, które można opróżniać i zapełniać ponownie. Pojemniki na odpady medyczne są wiaderkami, kubełkami jednokrotnego użytku, dokładniej - po ich zamknięciu, nie ma możliwości otwarcia. Pojemniki charakteryzują się odpornością na przebicia, uderzenia oraz wstrząsy.

Pojemniki na odpady medyczne muszą spełniać rygorystyczne normy prawa krajowego oraz unijnego - Nasze pojemniki mają certyfikat UN! , zanim zostaną dopuszczone do obrotu. Utylizacja odpadów medycznych jest dokonywana przez specjalistyczne firmy, które spełniają w tym zakresie szereg rygorystycznych przepisów - niesamowicie ważne! Utylizacja tego typu odpadów, często następuje przez spalanie pojemnika wraz z zawartością. Spalanie nie powinno powodować negatywnych skutków dla środowiska (a na tym powinno zależeć nam wszystkim), gdyż jest wykonywane w kontrolowanych warunkach, za pomocą szczególnych technologi.