Narożnik, niskie zejście do piwnicy lub na poddasze, ostra krawędź, bez odpowiedniego zabezpieczenia spotkanie z taką przeszkodą może się źle skończyć. Profile ostrzegawczo-ochronne pochłaniają siłę uderzenia oraz zapewniają odpowiednie, dobrze widoczne oznakowanie miejsc potencjalnie niebezpiecznych. Profil ostrzegawczo-ochronny to produkt, który znajdzie zastosowanie w przemyśle ( hale produkcyjne, ciągi komunikacyjne ), transporcie, hotelach i logistyce.

Zabezpieczenie krawędzi, zabezpieczenie narożników, zabezpieczenie rur

Profile ostrzegawczo-ochronne to skuteczny, szybki i niedrogi sposób na zabezpieczenie krawędzi i miejsc niebezpiecznych.  Dzięki mocnym, kontrastowym kolorom profile ostrzegają przed potencjalnym niebezpieczeństwem w miejscach, gdzie znajdują się krawędzie, uskoki, przeszkody; w razie upadku łagodzą uderzenia, obrażenia i uszkodzenia.
Profile dostępne w naszej ofercie można stosować praktycznie wszędzie, np. na zakładowych drogach transportowych, prywatnych domach, np. nad wejściem do piwnicy, maszynach i pojazdach lub też na ścianach, w przejściach i na drzwiach, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Profile są wykonane z bardzo gęstej pianki, która świetnie amortyzuje uderzenia.

Profile piankowe ochronne oferowane przez WDM24.pl dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, długości i rodzaju montażu. 

Montaż profili ochronnych klejonych jest bardzo prosty. Należy skupić się na oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni, którą chcemy zabezpieczyć, następnie odklejenia folii ochronnej z taśmy dwustronnej 3M. Profile ochronne KNUFFI dzięki wielowarstwowej budowie są trwałe, odporne na ścieranie i działanie warunków atmosferycznych. Profile ochronne mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.  Zakres pracy użytkowej to -40º C do +100º C. Profile zabezpieczające KNUFFI posiadają klasyfikację reakcji na ogień B2 wg normy DIN 4102

Profil ostrzegawczo-ochronny typ różne wdm24.pl profil ochronny nmc

Profil ostrzegawczo-ochronny magnetyczny

Profil ostrzegawczo-ochronny magnetyczny: gdy tymczasowa ochrona jest niezbędna.


Czy niebezpieczny obszar musi być zabezpieczony szybko lub tylko tymczasowo? Profil ostrzegawczo-ochronny typ magnetyczny to idealne rozwiązanie! Powierzchnia magnetyczna na spodniej stronie profilu umożliwia szybki i łatwy montaż tam, gdzie jest to wymagane – i demontaż równie szybko i łatwo, zapewniając niezawodną i tymczasową ochronę ludzi, sprzętu i powierzchni budowlanych.

Profil ostrzegawczo-ochronny typ magnetyczny jest dostępna jako ochrona powierzchni dla profili D i Foraz jako zabezpieczenie narożników profili A i E.

Profil ostrzegawczo-ochronny Frost

Profil ostrzegawczo-ochronny Frost jest specjalnie zaprojektowany do montażu w mroźnych warunkach.

Instalacja jest możliwa w temperaturze -10 °C ze względu na specjalny klej. Knuffi® Frost jest dostępny w różnych rodzajach produktów do ochrony narożników i powierzchni. Dostępne kolory to żółto-czarny, czarny, biały, typ pianek Frost to profil E, profil A, profil H  oraz profil F.

Profil ostrzegawczo-ochronny w przestrzeni biznesowej

Bezpieczeństwo pracowników, odwiedzających i gości musi być zagwarantowane wszędzie i przez cały czas, co oznacza, że profile ostrzegawczo-ochronne mają bardzo szerokie zastosowanie. Dlatego nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich przestrzeni i sytuacji, w których wykorzystywane są nasze rozwiązania. Niemniej jednak chcielibyśmy przedstawić kilka przykładów obszarów zastosowań. Największe źródła zagrożeń zlokalizowane są tam, gdzie skoncentrowane są gromady ludzi w ograniczonej przestrzeni (np. w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, lotniska i hotele) oraz w miejscach, które mają do czynienia z niebezpiecznymi lub ciężkimi obiektami (np. w sektorze przemysłowym, platformach wiertniczych i logistyce hale).