Wypełnienia poziome regałów kratowe, siatkowe, płozy pod Glitterbox, kołyska do palet, wsporniki pod płyty wiórowe to elementy, które wpływają na ułatwienie dostępu do produktów składowanych na regałach i poprawiające bezpieczeństwo.

Wypełnienie kratownica stalowa

Kraty regałowe oferowane przez nasz sklep układane są na trawersach. Takie rozwiązanie często stosowane jest w halach wyposażonych w paletowe regały magazynowe. Półki z kratownicy sprawdzą się również w przypadku regałów, dla których można zastosować półki regałowe ażurowe.

Półka siatkowa - tanie rozwiązanie

Siatka panelowa ze wzmocnieniami sprawdzi się jako wypełnienie  poziomu regału, zabezpieczenie przed rozrzuceniem przechowywanego towaru. Siatkowe wypełnienie regału jest dobrym rozwiązaniem przy składowaniu palet niestandardowych lub towarów niespaletyzowanych. Obciążenie podawane w specyfikacji , dotyczy z reguły ciężaru towaru przy równomiernym rozłożeniu na powierzchni półki siatkowej oraz gdy ciężar będzie opierał się o belki regałowe. Półki wykonane z siatki są tańsze od krat pomostowych (krat regałowych) oraz lżejsze, na ich korzyść działa również posty montaż i wzmocnienie . Ten rodzaj wypełnienia regału magazynowego będzie wyborem lepszym niż płyta wiórowa. Półki siatkowe oferowane przez sklep wszystkodomagazynu.pl to produkty spełniające wymagania systemów pożarowych, a dodatkiem, który można znaleźć w ofercie są przegrody do regałów paletowych, mocowane na półce siatkowej. Przegroda rozdziela towar ułożony na półkach, w ramach jednego gniazda regału.

Półka siatkowa obrazy

Wypełnienie regałów – płyta wiórowa

Płyta wiórowa sprawdzi się jako wypełnienie regału do przechowywania towarów niespaletyzowanych w archiwach, bibliotekach, sklepach, warsztatach i magazynach.

Podstawowymi zaletami są uniwersalność zastosowania, łatwy i szybki montaż.  Płyta wiórowa „wpuszczana” jest między trawersy, układana na wspornikach ( znajdziesz tutaj >> wspornik pod płytę wiórową z wpustem).

Minusem wypełnień regałów z płyty wiórowej jest fakt, że w przypadku układania półek na wyższych kondygnacjach, na dole będzie ciemno. Kolejny minus to łatwopalność, utrudnienie przepływu wody z systemu spryskiwaczy w przypadku pożaru, oraz namakanie, co skutkuje rozpadaniem płyt.

Kołyska do palet, montowana na trawersach

Kołyska do palet, szuflada do palet to produkt ułatwiający obsługę ładunków na paletach Euro na regałach wysokiego składowania. Wsuwana rama paletowa przeznaczona do montażu bezpośrednio na belkach nośnych, trawersach regału magazynowego. Stanowi oszczędzające miejsce rozwiązanie zapewniające optymalne wykorzystanie przestrzeni. Można wysunąć na 70% dla łatwego dostępu do zawartości. Wysuwana kołyska na palety wykonana została z malowanej proszkowo blachy stalowej. Maksymalna nośność wynosi 700 kg, co powinno w zupełności wystarczyć. W ofercie wszystkodomagazynu.pl znaleźć można również odpowiednik na kołach, czyli kołyskę paletową, model podłogowy. Nośność to również 700 mm, a przestrzeń jaka jest potrzebna to 100mm plus wysokość palety i składowanego towaru.