Regały wspornikowe to prosta, ale jednocześnie wytrzymała konstrukcja i łatwy montaż. System do składowania długich ładunków, z możliwością przechowywania po jednej lub dwóch stronach regału. Towary o niestandardowych wymiarach wymagają specjalnych, dedykowanych rozwiązań.

Regały wspornikowe podzielić można na regały wspornikowe lekkie i regały wspornikowe ciężkie, jednostronne lub dwu.

Regały wspornikowe lekkie jak sama nazwa wskazuje, sprawdzą się w składowaniu towarów długich o lekkiej lub średniej wadze. Ten rodzaj regałów sprawdzi się w miejscach gdzie składowane są lekkie dłużyce, a regały odsługiwane są ręcznie, rozwiązanie proponowane jest firmom wodociągowo - kanalizacyjnym, warsztatów, firmom lub marketom budowlanym i firmom produkcyjnym z lekkim asortymentem.

Drugim wspomnianym rodzajem regałów są regały wspornikowe ciężkie, dedykowane do składowania towarów ciężkich, takich jak belki drewniane, stalowe pręty, profile, drewniane płyty.

Poziomy składowania można regulować, a jeśli zajdzie potrzeba rozbudować wraz ze wzrostem zapotrzebowania dzięki właściwościom systemu modułowego.

Dalej wspomnieć można o regałach wspornikowych stacjonarnych i jezdnych.

Podstawowe parametry regałów wspornikowych stacjonarnych:

  • bezpośredni dostęp do każdej składowanej jednostki o poziomu

  • prosta w montażu oraz uniwersalna w zastosowaniu konstrukcja

  • stopa słupa regału mocowana do podłoża, co wpływa na stabilność konstrukcji

  • wsporniki mocowane do słupów śrubami

  • możliwe wyposażone w specjalne blokady (ograniczniki) na końcach wsporników

  • regulacja poziomu składowania

 

Kolejnym atutem regałów wspornikowych jest możliwość maks. wykorzystania powierzchnia magazynu, dla zapełnienia towarem dłużycowym. Za sprawą konstrukcji regału udaje się uzyskać właśnie taki efekt, w zależności od masy towaru, wsporniki mogą być na słupie zawieszone, dla towarów lekkich, lub przykręcone, w przypadku składowania towarów o znacznej masie.

Regał wspornikowy

Regały wspornikowe – system przesuwny

Kolejnym sposobem na zyskanie powierzchni jest montowanie regałów na platformie jezdnej. Tradycyjne regały wspornikowe są ustawiane na szynach, a dzięki temu regały w pozycji początkowej, są zsunięte. Regały w trakcie pracy rozsuwają się, tworząc korytarz pracy w odpowiednim miejscu, a sterowanie może odbywać się ręcznie lub automatycznie. W przypadku kiedy ważny jest każdy m3, regały wspornikowe przesuwne będą idealnym rozwiązaniem.

 

 

 

Regały przesuwne — wykorzystanie powierzchni magazynu

Regały przesuwne — wykorzystanie powierzchni magazynu

Regały przesuwne to sposób na maksymalizację pojemności dla nowych, jak i tych już istniejących magazynów. Korytarze międzyregałowe w regałach przesuwnych, nie stanowią już ograniczenia. Konstrukcja regałów przesuwnych pozwala na rezygnacje z korytarzy międzyregałowych.

Logistyka, co jest ważne i czym się zajmuje?

Logistyka, co jest ważne i czym się zajmuje?

Logistyka - proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji w celu zaspokojenia wymagań klienta.