Regały wspornikowe to prosta, ale jednocześnie wytrzymała konstrukcja i łatwy montaż. System do składowania długich ładunków, z możliwością przechowywania po jednej lub dwóch stronach regału. Towary o niestandardowych wymiarach wymagają specjalnych, dedykowanych rozwiązań.

Regały wspornikowe podzielić można na regały wspornikowe lekkie i regały wspornikowe ciężkie, jednostronne lub dwu.

Regały wspornikowe lekkie jak sama nazwa wskazuje, sprawdzą się w składowaniu towarów długich o lekkiej lub średniej wadze. Ten rodzaj regałów sprawdzi się w miejscach gdzie składowane są lekkie dłużyce, a regały odsługiwane są ręcznie, rozwiązanie proponowane jest firmom wodociągowo - kanalizacyjnym, warsztatów, firmom lub marketom budowlanym i firmom produkcyjnym z lekkim asortymentem.

Drugim wspomnianym rodzajem regałów są regały wspornikowe ciężkie, dedykowane do składowania towarów ciężkich, takich jak belki drewniane, stalowe pręty, profile, drewniane płyty.

Poziomy składowania można regulować, a jeśli zajdzie potrzeba rozbudować wraz ze wzrostem zapotrzebowania dzięki właściwościom systemu modułowego.

Dalej wspomnieć można o regałach wspornikowych stacjonarnych i jezdnych.

Podstawowe parametry regałów wspornikowych stacjonarnych:

  • bezpośredni dostęp do każdej składowanej jednostki o poziomu

  • prosta w montażu oraz uniwersalna w zastosowaniu konstrukcja

  • stopa słupa regału mocowana do podłoża, co wpływa na stabilność konstrukcji

  • wsporniki mocowane do słupów śrubami

  • możliwe wyposażone w specjalne blokady (ograniczniki) na końcach wsporników

  • regulacja poziomu składowania

 

Kolejnym atutem regałów wspornikowych jest możliwość maks. wykorzystania powierzchnia magazynu, dla zapełnienia towarem dłużycowym. Za sprawą konstrukcji regału udaje się uzyskać właśnie taki efekt, w zależności od masy towaru, wsporniki mogą być na słupie zawieszone, dla towarów lekkich, lub przykręcone, w przypadku składowania towarów o znacznej masie.

Regał wspornikowy

Regały wspornikowe – system przesuwny

Kolejnym sposobem na zyskanie powierzchni jest montowanie regałów na platformie jezdnej. Tradycyjne regały wspornikowe są ustawiane na szynach, a dzięki temu regały w pozycji początkowej, są zsunięte. Regały w trakcie pracy rozsuwają się, tworząc korytarz pracy w odpowiednim miejscu, a sterowanie może odbywać się ręcznie lub automatycznie. W przypadku kiedy ważny jest każdy m3, regały wspornikowe przesuwne będą idealnym rozwiązaniem.

 

 

 

Profile ochronne, zabezpieczenia narożników i powierzchni

Narożnik, niskie zejście do piwnicy lub na poddasze, ostra krawędź, bez odpowiedniego zabezpieczenia spotkanie z taką przeszkoda może się źle skończyć. Profile ostrzegawcze i ochronne pochłaniają siłę uderzenia oraz zapeniają odpowiednie, dobrze widoczne oznakowanie miejsc potencjalnie niebezpiecznych.

Dobry serwis dla automatyki

Ostatnie miesiące to ogromne zmiany we wszystkich obszarach gospodarki i życia. Niektóre biznesy poniosły ogromne straty, których albo nie odrobią, albo będzie to bardzo długi i trudny proces. Są też branże, które zyskały. Dla branży logistycznej wydarzenia ostatnich miesięcy były bodźcem do zmian. Do przyspieszenia procesów związanych z rozwojem i zmianami przyczynił się sektor e-commerce. Ostatni rok to duże obciążenie dla sprzedaży elektronicznej, wiele firm zmuszonych zostało do przeniesienia swoich działań do sieci.  Tak duże zapotrzebowanie na sprawne działania i obsługę e-commerce oraz wymagania klientów sprawiają, że znaczenie automatyki w logistyce jest coraz większe. Rok 2020 pokazał, że eliminacja pracownika, wyłączenie zespołu przez czynnik zewnętrzny (jakim jest pandemia), a więc nie jednej osoby, lecz często całej zmiany, brak możliwości zastąpienia ludzi.

Magazynowe pojemniki z tworzywa

Pojemniki magazynowe sprawdzą się przy segregacji drobnych elementów warsztatowych, zachowania porządku, ułatwiają organizację. W naszej ofercie znajdziesz pojemniki magazynowe w różnych wymiarach i kolorach, a także dopasowane regały stojące, wiszące i jezdne.